Augusto Sopel Jabłoński

Spółka Komandytowa

od 30 lat na rynku

Przełomowe daty w naszej historii  

 • 1993 rok

  1 marca rozpoczyna działalność gospodarczą pani Jadwiga Jabłońska, we współpracy z Włodzimierzem, Dariuszem i Aleksandrą Jabłońską. Mając na wyposażeniu samochód do przewozu mrożonek marki Polonez, niewielką komorę chłodniczą i, w późniejszym czasie, oceaniczny kontener chłodniczy, firma skupiła się na zaopatrywaniu w lody marki Augusto klientów w kierunku Pleszewa i Błaszek.

 • 1994 rok

  Rozszerzenie rynku zbytu o odbiorców w Kaliszu i powiecie kaliskim. Dokupienie drugiego samochodu i dwóch komór chłodniczych, zwiększenie zatrudnienia w magazynie i uruchomienie pierwszego biura sprzedaży.

 • 1995 rok

  Zatrudnienie pierwszych dwóch osób z zewnątrz w Dziale Handlowym – jedna z nich zakończyła pracę w firmie, w 2021 roku! Dalszy, dynamiczny rozwój firmy i pierwsza zmiana formy prowadzonej działalności gospodarczej. Wprowadzenie podatku VAT wymusza na właścicielach zakup pierwszego komputera do obsługi firmy.

 • 1997 rok

  Zakupienie działki na ulicy Częstochowskiej 147 w Kaliszu, z myślą o przeniesieniu tam firmy i wybudowaniu większej komory chłodniczej. W tym samym roku rozpoczyna się budowa obiektu magazynowo – biurowego.

 • 1998 rok

  Zakończenie i oddanie do użytkowania nowego obiektu. W tym samym roku firma zmienia też nazwę na Augusto – Sopel s.c. Podyktowane to jest dalekosiężnymi planami pierwszej konsolidacji rynku lodów w Polsce, jak się potem okazało nieudanej.

 • 2000 rok

  Przejęcie innej hurtowni lodów – zatrudnienie pracowników likwidującej się firmy i przejęcie sieci sklepów do obsługi przez Augusto – Sopel.

 • 2001 rok

  Zmiana formy prawnej prowadzonej działalności – firma przekształca się w spółkę jawną i od tego dnia, przez kilkanaście następnych lat rozpoznawana będzie na rynku pod nazwą Augusto Sopel Jabłońscy Spółka Jawna. W tym samym czasie przejmuje dwie lokalne hurtownie i wprowadza do oferty lody innych producentów – Zielona Budka, następnie Algida, Koral i Scholler.

 • 2007 rok

  Zwiększenie ilości miejsc paletowych na magazynie – oddanie do użytku nowej komory chłodniczej wysokiego składowania, a tym samym znaczące zwiększenie mocy dystrybucyjnych.

 • 2014 rok

  Zmiany na rynku sklepów detalicznych w Polsce, wymuszają na firmie Augusto Sopel podjęcie nowych wyzwań dystrybucyjnych i poszukiwanie nowych ścieżek dalszego rozwoju. Firma podejmuje decyzję o rozszerzeniu sprzedaży również na kanał gastronomiczny, co skutkuje zwiększeniem zatrudnienia.

 • 2017 rok

  Kolejna rozbudowa firmy na ulicy Częstochowskiej – oddanie do użytku nowej części zaplecza magazynowego na produkty suche, chłodzone i mrożone. Zwiększenie działu sprzedaży poprzez zatrudnienie kolejnych Przedstawicieli Handlowych, a co za tym idzie dalsze zwiększenie zatrudnienia w Dziale Logistyki, Magazynowania i Administracji.
  W kolejnych latach dalszy, dynamiczny rozwój sprzedaży i terenu działania.

 • 2020 rok

  Kolejne przejęcie części likwidującej się hurtowni Augusto Konin. Zatrudnienie 4 Przedstawicieli Handlowych i 3 Kierowców. Przejęcie kolejnych sklepów do obsługi w kierunku północnym.

 • 2023 rok

  Po 30 latach obecności na rynku mamy bardzo rozbudowaną sieć dystrybucji, posiadamy kilkanaście samochodów odpowiednio przystosowanych do transportu produktów mrożonych, a liczba pracowników i firm z nami współpracujących stale rośnie. Nasz profesjonalizm, elastyczność i dynamikę rozwoju wielokrotnie uhonorowano tytułem „Gazela Biznesu”.

Dostarczamy

Dostarczamy towar do spożywczych sklepów detalicznych, punktów gastronomicznych, ale można także złożyć zamówienie z odbiorem własnym w naszej centrali firmy w Kaliszu.

 

Przewaga

Naszą siłę stanowi zespół Przedstawicieli Handlowych, którzy doskonale znają specyfikę branży i potrzeby klientów. Pracują w firmie od wielu lat, zapewniając klientom profesjonalny serwis i fachowe doradztwo.

Dystrybucja

Jesteśmy dystrybutorem bardzo szerokiej gamy produktów mrożonych, chłodzonych i innych spożywczych, a także pośredniczymy w wyposażaniu odbiorców w urządzenia firmy

Naszą przewagą jest szybkość realizacji zamówień – dostawy realizujemy w ciągu jednego dnia, a dla stałych klientów jest możliwość zrealizowania zamówienia nawet w tym samym dniu.

Czekamy na Ciebie!

Jesteśmy gotowi na współpracę z Tobą.